(0358) 513 1420
KURUMSAL
www.lifenstyle.de www.topleftpixel.de www.bramwerkt.nl www.podane.de www.orangewebbers.nl www.mieletlait.com www.ballrider.de www.ibblaneck.de www.einkauf-paradies.de www.docuzone.nl www.insolwert.de www.hp-berufshilfe.de www.hi-drispenstedt.de www.ekskuus.nl www.expatcentrale.nl www.beafennema.nl www.paalman-tempelman.nl www.dirndl-jaeger.de www.vidmail.nl www.genuss-leipzig.de www.ictentree.nl www.wismar-lotse.de www.teleskipp.de www.besttagesgeld.de www.anton-heim.de www.thepalebluedot.nl www.4th-arcanum.de www.crashman.nl www.triton4.de www.trendart.nl www.ois-quality.de www.jackbroscie.nl www.tattoo-you.de www.auto-powersuche.de www.pc-legeres.de www.admoveo.nl www.z67.nl www.josephgrill.nl www.getwartool.com www.maxtreppen.de www.jestetter-zipfel.de www.hbpc.nl www.sbt-rechtsanwaelte.de www.teledock.nl www.gedichtehaus.de www.sonjadrexl.de www.stolendan.nl www.orientpoint.de www.byeve.de www.hettrouwhuys.nl www.teuto-finanzen.de www.bes-t-guides.de www.rude-ruetten.de www.teledermatology.co.uk www.kshatriyasuperlam.com www.carsten-duebbers.de www.bult-gww.nl www.flemming-pehrsson.de www.energywelt.de www.jovoeg.de www.jac-products.de www.lachaussee.nl www.weginduitsland.nl www.bull-z.com www.wrick.nl zegneetegendebtw.nl www.ruehle-schreibwaren.de www.aam-boyer.de www.viamatic.fr www.ueberzeuge.de www.superbowlnetwork.com www.rednosedesign.nl www.michaeljordanjersey.top www.redlightindex.de www.o-nline.de www.max-kranz.de www.gookar.nl www.rome-italie.nl www.paranoia-band.de www.apply-pictures.de www.psycoach-palacin.fr www.subaeunico.com www.autobrons.nl www.the-viewfinder.de www.tantrafuersie.de www.fedelespain.com www.autogaspro.de www.bscmarzahn.de www.christoph-menne.de www.handy-team.de www.jangcard-reisen.de www.karacho-berlin.de www.kredit-quality.de www.kulturundevents.de www.kaniko.de www.philippjaehnel.de www.theaterondersteboven.nl www.roodenburg-rozen.nl www.hutuin.nl www.one2connect.nl www.visionalert.nl www.werners-index.de www.bscmarzahn.de www.carsten-duebbers.de www.paranoia-band.de www.the-viewfinder.de www.dreherei-glock.de www.nh-travelagent.de www.casa-vento.de www.securus-peine.de www.hemrotech.de www.georgien-art.de www.adrian-bonn.de
Hakkımızda

Hakkımızda

1950’li yılların başında firma kurucumuz Aslan Dağcı oturduğu evinin alt katında küçük el aletleri, semaver, soba gibi parçalar ile ufak çaplıda olsa metal üretimine başlamıştır. 1960’lı yıllarda köyünden, şu an hala firmanın faaliyet yürüttüğü, Amasya’nın Suluova ilçesine taşınır ve burada kurmuş olduğu atölye’de çocukları ile birlikte ürün portföyünü de genişleterek üretimi daha da artırmıştır. Soba, yakıt deposu, su deposu, gibi ürünleri üretmeye başlamışlardır Firmamızın kabin üretimine geçişi adım adım olmuştur. 1970 yılında bölgemiz çiftçilerin istekleri doğrultusunda sadece ön ve üst koruyucu üretimi ile traktör kabin sektörüne giriş olmuş ve hala da yıldız ürünümüz olarak bu sektörün içerisindeyiz. Dağcılar Kabin Şu an 18.000 m2’lik kapalı 10.000m2’lik açık alanı ile Kabin üretimi yanında Traktör arka yükleyici kepçe çizer, pulluk, kültüvatör, su tankeri gibi ürünlerin üretimini de gerçekleştirmektedir. Dağcılar Kabin, Aralık 2017 itibari ile bünyesinde 167 kişiye istihdam sağlamaktadır. Engelli insanlarımızın, topluma kazandırılması için gerek üretimde gerekse idari birimlerimizde uygun koşulların sağlanarak istihdamı arttırılmaktadır. 2018 planlarımız arasında «Üretime Kadın Dokunuşu» sloganı ile çalışan kadın iş gücünü artırmak, bu doğrultuda kadınlarımıza eğitimler düzenleyerek vasıflarını geliştirmek ve çalışanlarımız arasındaki %10’luk oranını %30’a ulaştırmak vardır. Bünyemizde bulunan 4 Makine mühendisi, 1 kimya mühendisi, 1 endüstri mühendisi, 1 malzeme mühendisi, 2 makine teknikeri, 3 teknik çizim elemanı ile teknik ve mühendislik anlamında gerekli donanıma sahibiz.
İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği

Üretimde ve ofisteki ekiplerimizin sağlıklı, güvenli ve konforlu çalışma ortamlarının sağlanması önceliğimizdir. Şirket içi İSG komitesi ve almış olduğumuz profesyonel danışmanlık hizmeti ile bütün İSG kriterlerini sağlıyoruz. Lokal havalandırmalar ile kaynak hattı, genel havalandırma ile fabrika alanı ferah bir ortam haline gelmiştir. Ayrıca hem enerji tüketimi bakımından hem de aydınlatma gücü bakımından daha verimli olan led aydınlatmalar ile üretimde görsel rahatlık sağlanmıştır. Bütün üretim ekibi 6 aylık periyotlarla kan testi, göz testi, işitme testine tabi tutulmaktadır. Ayrıca akciğer grafiği alınmakta olup, Mevcut revirimizde şirket doktorumuz tarafından düzenli olarak aylık muayeneler yapılmaktadır. Bütün personelimize günlük maske ve gün sonunda ayran dağıtımı yapılmaktadır. Gerekli iş güvenliği ekipmanları periyodik olarak verilmektedir.
Yatırımlarımız

Yatırımlarımız

Dağcılar Kabin, kaliteli üretim yapmak için yatırımlarını hızla gerçekleştirmektedir. Sadece makina yatırımı olarak değil, kapalı alan ve tesis yatırımlarını da gerçekleştirmektedir. En önemli yatırımlar ise, insana yapılan yatırımlardır. Entelektüel olarak firmaya katkıda bulunacak insanlar sürekli hedefte olmuştur. Ayrıca yine firmaya bağlı insanların gerek çalışma gerekse sosyal şartlarının iyileştirilmesi için gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Montaj kabiliyetlerinin ve hızının artırılması adına sabitlenmiş montaj istasyonlarının bulunduğu montaj bandımızdan tam kapasite ile 12 dakikada bir kabin çıkabilmektedir. Montajı tamamlanmış ürünlerin ilk kalite kontrolü de yine bu bant üzerinde yapılabilmektedir. 2013 yılında başlanıp 2014 Nisan ayında faaliyete giren Kataforez kaplama tesisimizde 13 dakikada bir askı dolmakta ve boşaltılmaktadır. 20 – 25 mikron arası kalınlık ve son kat toz boya uygulaması ile otomotiv gruplarına hizmet ve 10 yıllık paslanmazlık garantisi sunulmaktadır. Bu tesis ile birlikte boya laboratuvarı oluşturulmuş ve boya kalite kontrol ekipmanları bünyemize dahil edilmiştir. Bütün metal malzemelerin kaplama ve boya öncesinde kumlama ile ön yüzey temizliği yapılmaktadır. Yeni tamamlanan kumlama yatırımımızda üzerinde bulunan 5 adet tirbün sayesinde daha homojen bir temizleme ile ürünlerin boyandıktan sonra ki yüzeyi hem görünüş açısından hem de korozyona karşı dayanıklılığı açısından daha kaliteli hale gelmiştir.
 Kalite Güvence Biriminin Geliştirilmesi

Kalite Güvence Biriminin Geliştirilmesi

Üretimde kalite: Üretim aşamasında yer alan; çalışan, makine ve ekipman, hammadde, sarf malzeme ve üretim proseslerinin kalite kontrolünü yaparak, aksaklıkların ve sonraki aşamaların da karşılaşılabilecek problemlerin sıfıra indirgemesini sağlamak. Hammadde girişinden mamul çıkışına kadar ki kalite kontrolü bu kapsamda sağlanmaktadır. Kalite kontrol ekip ve ekipmanlarının sayısı artırılacaktır. Üründe kalite: Üretimde yakalanan kalite başarısının üründe sağladığı kaliteyi gözlemlemek, test ve kontrollerin yapılarak raporlaştırılmasıdır. Bu biriminde uygulanacak testler için; Su testi kabini, elektrik test cihazı, boya kalınlık ölçer, darbe test cihazı, plate tezgahı, sertlik ölçme cihazı, newton ölçer, mihengir gibi cihazlar bünyemizde bulunmaktadır. Kalibre edilmesi gereken cihazlar ve ölçüm aletleri her yıl kalibre edilerek raporları da alınmaktadır. Kaynak röntgenlerinin daha sık alınabilmesi için 2017 yılı içinde Kaynak röntgen cihazı alımı yapılmıştır.